Hlavní menu:

13.05.2011 [pátek] - 15.05.2011 [neděle], kategorie: Setkání

..a žili spolu šťastně až do smrti aneb Žabka Carevna nám poradí

Klášter Božího milosrdenství Nové Hrady
..a žili spolu šťastně až do smrti aneb Žabka Carevna nám poradí

Diecézní centrum pro rodinu Biskupství českobudějovického vás srdečně zve na víkendové setkání rodin u příležitosti celostátního Týdne pro rodinu (9.5.-15.5.). Hostem bude Mgr. Jiří Černý, hudebník, terapeut, manžel a otec. Nebude chybět modlitba, adorace, mše, příležitost ke svátosti smíření, rozhovory ve skupině i v manželské dvojici, svědectví i společný čas pro rodiče a děti v sobotním odpoledni. V pátek se můžete těšit na večer s písničkami našeho hosta.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V roce 1989 Valné shromáždění OSN svou rezolucí 44/82 vyhlásilo rok 1994 Mezinárodním rokem rodiny, aby tak posílilo vědomí rodinné problematiky a podnítilo institucionální schopnost národů postavit se svou všestrannou politikou k vážným otázkám souvisejícím s rodinou.
V roce 1993 Valné shromáždění OSN rozhodlo, že počínaje rokem 1994 bude každoročně 15. květen vyhrazen Mezinárodnímu dni rodin (Rezoluce 47/237 z 20. září 1993). Mezinárodní den rodin na jedné straně pomáhá podporovat obecné vědomí rodinné problematiky, na straně druhé dává prostor pro šíření a propagaci příslušných aktivit. Den rodin se může stát silným mobilizujícím faktorem v zájmu rodin ve všech zemích, které využijí této příležitosti a podle svých možností vyjádří podporu rodinné problematice.

V naší zemi se koná již po několikáté Národní týden pro rodinu, v němž se snaží centra pro rodinu a poskytovatelé prorodinných aktivit zaměřit pozotrnost věřejnosti k této staré a přitom velice osvědčené instituci, jakou rodina bezesporu je. Týden je věnován aktivitám pro rodiny a má rodiny povzbudit a a upevnit je.

Ke stažení: NHV11.pdf, 139 kB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010