Hlavní menu:

11.12.2011 [neděle], kategorie: Setkání

„Světlo se šíří světem“

České Budějovice, klášterní kostel obětování Panny Marie
„Světlo se šíří světem“

„Světlo se šíří světem“

Každý rok zemře velký počet dětí (u nás je to 500dětí, z toho 200 jich zemře na následky úrazů), celosvětově je to ale mnohonásobně více.

Zůstávají zde opuštění rodiče, sourozenci, přátelé, kteří denně vzpomínají na tyto děti. Vyrovnat se s touto skutečností je nesmírně těžké. Víme to jak z vlastní zkušenosti, tak ze zkušenosti těch, se kterými se setkáváme nebo kteří nám píší.,. Často zůstávají tyto rodiny osamoceny a s touto těžkou skutečností si nevědí rady ani ony ani lidé z jejich okolí.

Jedním z nejobtížnějších období jsou pro ně narozeniny dětí, den úmrtí, ale pro všechny stejně jsou velice smutné vánoční svátky. Naší akcí jsme proto se rozhodli podpořit zarmoucené rodiny tím, že navážeme na Světový den zemřelých dětí, kdy jednou ročně chtějí takto zasažení lidé myslet nejen na své dcery, syny, sestry, bratry, vnuky a vnučky. Jeho mottem je „Světlo se šíří světem“ a světlem se necháme při setkání inspirovat také my. Každý rok o druhé neděli v prosinci rozsvěcují příbuzní i přátelé zemřelých dětí v 19h svíčky v oknech.  Zatímco svíčky v jedné časové zóně uhasínají, rozsvěcují se v dalších, takže světem probíhá světelná vlna, která obejme celou zemi.

Světlo vyjadřuje vědomí, že zemřelé děti prozářily náš život a že se na ně nikdy nezapomene. Světlo je také nadějí, že smutek nezůstane jako stálá temnota v životě příbuzných. Světlo může tvořit mosty mezi stejně zasaženými lidmi, od jedné rodiny ke druhé, od domu k domu, od města k městu. Světlo nabízí solidaritu mezi příbuznými a přáteli zemřelých dětí. Zahřívá prochladlý život a rozšiřuje se v něm.

Při bohoslužbě bychom mohli použít fotografii vašeho zemřelého dítěte, pokud nám ji zašlete v elektronické podobě (na adresu dcr@bcb.cz). Není to však podmínkou účasti na tomto setkání.

Budeme rádi, když si s sebou přinesete svíci.


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010