Hlavní menu:

09.05.2016 [pondělí], kategorie: Setkání

Rodina včera, dnes a zítra

kostel sv. Rodiny, Senovážné nám., České Budějovice

K přednášce: "Rodina je považována za nejstabilnější útvar v lidských dějinách. Je nenahraditelná. Její život ale v mnohém závisí na prostředí, ve kterém žije, a to se mění. Podíváme se proto na manželství a rodinu v nedávné minulosti, abychom věděli, co bylo, co známe, a co se nebude opakovat. Připomeneme si, v jaké situaci se nacházejí rodiny dnes, kde jsou kritická místa a kde šance. A pohled do budoucnosti nebude věštěním, ale pokusem ujasnit si, na co se mají připravovat ti, kdo dnes vstupují do manželství."   

K Týdnu pro rodinu: Tisíce rodin na celém světě si každoročně připomínají patnáctý květen jako Mezinárodní den rodiny. Také v ČR probíhá řada akcí, které oslavují nejbanálnější lidskou zkušenost - že v rodině je místo pro každého, že rodina je místem bezpečí a zázemí, místem naplněných vztahů, bezpečným prostorem pro růst a zrání.

Prorodinné organizace využívají pro oslavy celý týden předcházející Mezinárodnímu dni rodiny. Už od neděle 8. 5. 2016 budou na řadě míst probíhat akce přístupné nejširší veřejnosti. Vyhlašovatelem Týdne pro rodinu je Asociace center pro rodinu (ACER), která sdružuje více než dvacet organizací působících ve všech regionech ČR.

Do kalendáře akcí, které v rámci Týdne pro rodinu proběhnou, je možné přihlásit jakoukoliv událost, která ve městech a obcích bude probíhat a která je určena rodinám nebo se problematiky rodiny dotýká. Kalendář akcí je přístupný na webových stránkách ACER acer-cr.cz i na facebookové stránce Týdne pro rodinu.

Smyslem Týdne pro rodinu je ocenit všechno dobré, co v rodinách nacházíme: místo důstojného růstu i stárnutí, nekonečnou trpělivost při výchově, obětavost i velkorysost, úsilí investované do budování kvalitních vztahů, solidaritu, úctu a věrnost.

Tisková zpráva 24/3/2016 – Týden pro rodinu 2016 (pro ČTK)


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010