Hlavní menu:

08.02.2010 [pondělí] - 14.02.2010 [neděle], kategorie: Setkání

Národní týden manželství

v celé ČR
Národní týden manželství

Národní týden manželství proběhne letos 8.2.-14.2. s tématem " V bohatství i chudobě". Bude zahájen 8. února v Senátu tiskovou konferencí pod záštitou místopředsedy Senátu doc. JUDr. Pitharta.

Letošní heslo "V bohatství i chodobě" je zvoleno proto, že mnohé rodiny jsou v období ekonomické nestability vystaveny zvýšenému tlaku.

Na druhou stranu statistiky ukazují, že stabilní manželství je tím nejlepším prostředím a řešením, jak se vyhnout chudobě nebo překonat různé obtíže společně jako rodina. Stejně tak je i blahobyt a sláva pro manželství často výzvou, kterou mnozí partneři neunesou, jak jsme toho téměř denně svědky v tisku. Čas investovat do svého manželství je, nejen když se dostává do problémů, ale i když se zdá vše v pořádku. To platí, i když jde o peníze. Péčí o vztahy v manželství můžeme překonat jak jejich nedostatek, tak se ubránit různým pokušením, když máme dostatek.

Posláním NTM je připomenout si alespoň jednou za rok rozmanitost a krásu manželství jako základu života rodiny. Je zastřešující iniciativou pro nejrůznější celostátní i místní aktivity v týdnu, kdy se slaví svátek sv. Valentýna, zaměřené na praktický rozvoj manželství a podporu jeho hodnoty ve veřejném a politickém prostoru.

Záštitu nad konáním Národního týdne manželství převzala i Stálá komise pro rodinu PSP ČR a iniciativu podpořila Ekumenická rada církví a Česká evangelikální aliance.


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010