Hlavní menu:

26.10.2012 [pátek] - 28.10.2012 [neděle], kategorie: Setkání

Jak naplnit "prázdné hnízdo"?

Volfířov u Dačic
Jak naplnit

Pojem prázdného hnízda označuje rodinu, kterou postupně opouštějí odrostlé děti, které již žijí ekonomicky a fyzicky nezávisle na rodičích, často zakládají svou vlastní rodinu. Rodiče se tak ocitají po letech velké zátěže sami a tato změna není pro nikoho jednoduchá. Období prázdného hnízda je velmi důležité a je škoda ho dobře neprožít. Udělat si čas, nezavalit se aktivitami všeho druhu.
Naše děti dostali od rodičů do života mnohé, jejich úkol je teď více stát v pozadí, ale tím před rodiči jako partnery stojí důležité životním období. Dostali sebe navzájem do života v manželství, vybrali si sebe. Spojilo je za dobu manželství mnohé krásné, a jak to v životě bývá, i těžké. I nadále jsou za sebe a za svůj vztah zodpovědní. Zodpovědní za to, aby i tímto dalším obdobím prošli dobře. Stává se ale, že právě v tomto období procházejí manželství krizemi a mnohá manželství se po letech trvání rozpadají. Ale manželství rozhodně není instituce, která ba poskytovala jen prostor pro výchovu dětí, přináší mnohá pozitiva pro stabilní a spokojený život člověka.

Období prázdného hnízda není úplně jednoduchá záležitost, je dobře poskytnout pomocnou ruku. Proto jsme se pokusili nabídnout víkendový pobyt již na konci dubna tohoto roku všem, kterých se tento problém týká, kde se budeme věnovat duchovním a psychologickým aspektům tohoto období. Manželé dostanou prostor pro vzájemné sdílení v páru i sdělování vlastních životních zkušeností.
V tomto životním období je třeba vyjít od sebe sama, proto, abychom se jako manželé k sobě navzájem vrátili, abychom si sdělili, co kdo potřebuje. Jen tak ve společném životě může najít vztah nový rozměr, prohloubit svou duchovní dimenzi a pokračovat v růstu.

Program: Začínáme v pátek večer, končíme v neděli obědem. Během víkendu je na programu přednáška, společné sdílení, čas pro manželský pár, modlitba.

Ke stažení: Prazdne-hnizdo12.pdf, 317 kB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010