Hlavní menu:

18.09.2015, kategorie: Ohlasy akcí

„Viděno zralýma očima“

TF JU , České Budějovice, Kněžská ul. 8
„Viděno zralýma očima“

Mezinárodní den seniorů a vernisáž fotografických prací seniorů znamená i další začátek – nabízí možnost slavnostně zahájit další běh Univerzity 3. věku na TF JU, tedy vzdělávání určené pro ty roky života, kdy se člověk může konečně věnovat tomu, co ho zajímá. Někteří z autorů fotografií jsou také absolventy nebo frekventanty Univerzity třetího věku nebo i podobného vzdělávání na jiných fakultách nebo se intenzívně vzdělávají v oboru fotografie a jejího zpracování na počítači.

O seniorech se v poslední době stále víc mluví, aby také ne, když početně tato skupina stále roste. Senioři mají dnes za sebou dlouhá léta života, jistě krásná, jistě mnohdy i těžká, mají šanci vidět vše s moudrým nadhledem, ale ne každému se to daří. V každém případě většinu z nás seniorská léta čekají. Platí čím dál víc, že si musíme vzájemně pomáhat, vzájemně se ptát, co  mohu druhému dát, aby společnost dobře fungovala. 
I když si to možná mladší ročníky neuvědomují, senioři jsou pro nás pokladem, a byla by škoda, kdyby nám jejich přínos unikl. Přijměte proto pozvánku na výstavu zajímavých fotografií, kde můžete vidět svět kolem sebe očima jiných - zraleji a s nadhledem i vtipem.

Ke stažení: Videno-zralyma-ocima.pdf, 197 kB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010