Hlavní menu:

19.05.2017, kategorie: Tématické texty

Týden pro rodinu

„Hledejme své kořeny …“
Týden pro rodinu

Asociace center pro rodinu vyhlašuje letos již desátý ročník Týdne pro rodinu, týdne plného událostí, barev a příležitostí k setkávání a společně trávenému času.

Týden pro rodinu začíná 15. květnem. Tento den vyhlásila Organizace spojených národů jako Mezinárodním dnem rodiny. Mottem letošního jubilejního ročníku je výzva „Hledejme své kořeny …“. Nabízí pohled zpátky do nedávné i dávné rodinné historie. Tento pohled může přiblížit dětem i dospělým, jaký byl život jejich rodičů, prarodičů a předků, jejich jména, která možná někde upadla trochu do zapomenutí, jejich tváře, které možná skrývají staré fotografie, jejich profese či místa, kde žili. Rodokmeny zase nabízejí odraz zmizelé historie, často v nich nacházíme místa a jména, která rozšíří náš pohled na vlastní původ o nečekané rozměry. Mohou být námětem netradičního rodinného výletu do míst, kde žili či působili naši předkové. V kořenech rodiny nacházíme i tradice či rituály, které jsou v každé rodině něčím zvláštní a jedinečné. Semínko, které rodina společně zasadí, se může stát košatým svědkem stálosti v čase, věrnosti a odpovědnosti jednoho za druhého - a také dárcem stínu a domovem ptáků. Je jen na nás, abychom nezapomínali na kořeny, z nichž vyrůstáme. Zároveň to může být příležitost k rozhovorům mezi generacemi, k otázkám, které jsme zatím nepoložili, k návštěvám míst, která pro někoho z našich blízkých byla důležitá. Příležitost k tomu, aby děti lépe porozuměly svým blízkým, starším, jejich světu a jejich hodnotám.

K týdnu pro rodinu se každoročně přidává řada organizací, obcí, měst i regionů a letošní ročník je v tomto ohledu mimořádný – připojují se k němu nebo jej podporují kraje Jihomoravský, Moravskoslezský, Zlínský, Hradecký, Pardubický a Vysočina, statutární města Brno, Ostrava, Olomouc, Zlín, Jihlava a Ostrava, dále města Hodonín, Krupka, Prušánky, Ratíškovice, brněnská městská část Brno- střed a řada dalších míst, která úzce spolupracují s prorodinnými organizacemi.

Ve čtyřech městech proběhnou kulaté stoly o rodinné politice, kterých se zúčastní zástupci regionální i místní samosprávy a další aktéři rodinné politiky. Podpora a zapojení měst a regionů je důležitým signálem, že rodinná politika má; i na komunální úrovni svoje nezastupitelné místo.

Přehled akcí, konaných v rámci Týdne pro rodinu, najdete na www.acer-cr.cz (web Asociace center pro rodinu) i na jeho Facebooku „Týden pro rodinu“, a také na stránkách zapojených regionů, měst a obcí.
 Můžete v nich najít inspiraci pro to, co podniknete v týdnu pro rodinu právě vy, třeba se svými přáteli, se širší rodinou nebo dokonce ve své obci -
http://www.manzelstvi.cz/zivot-v-manzelstvi/povzbuzeni/potrebujeme-koreny.html

 

 

 

Ke stažení: Strom_zivota_2.pdf, 255 kB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010