Hlavní menu:

29.11.2019, kategorie: Ohlasy akcí

„Světlo se šíří světem“

„Světlo se šíří světem“

„Světlo se šíří světem“  má nabídnout alespoň paprsek světla rodinám do tmy osamocení v jedné z největších ztrát v životě. Prosincovým setkáním navazujeme na Světový den zemřelých dětí, kdy takto zasažení lidé chtějí myslet nejen na své dcery, syny, sestry, bratry, vnuky a vnučky. Mottem tohoto dne je „Světlo se šíří světem“ Každý rok o druhé neděli v prosinci, letos už po osmnácté, rozsvěcují příbuzní i přátelé zemřelých dětí v 19h svíčky v oknech.  Zatímco svíčky v jedné časové zóně uhasínají, rozsvěcují se v dalších, takže světem probíhá světelná vlna, která obejme celou zemi. 
Světlem se také chceme nechat oslovit při našem setkání a připojujeme se tak k výzvě Zapalme svíčku organizace Dlouhé cesty.

Při bohoslužbě bychom mohli použít fotografii vašeho zemřelého dítěte, pokud nám ji zašlete v elektronické podobě (na adresu dcr@bcb.cz). Můžete fotografii s sebou i přinést. Není to však podmínkou účasti na tomto setkání. Svíčky budou při bohoslužbě k dispozici.
Je možné zveřejnit jméno i na seznamu dětí, ten bude během akce vystaven. Nově můžete jméno s daty narození a úmrtím dopsat přímo na místě. 

Ke stažení: SSS19.2A4.jpg, 1 MB; POzvSSS19.pub, 3 MB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010