Hlavní menu:

04.12.2017, kategorie: Ohlasy akcí

Světlo se šíří světem

kostel Obětování Panny Marie, Piaristické nám., České Budějovice
Světlo se šíří světem

„Světlo se šíří světem“  má nabídnout alespoň paprsek světla rodinám do tmy osamocení v jedné z největších ztrát v životě. Prosincovým setkáním navazujeme na Světový den zemřelých dětí, kdy takto zasažení lidé chtějí myslet nejen na své dcery, syny, sestry, bratry, vnuky a vnučky. Mottem tohoto dne je „Světlo se šíří světem“ Každý rok o druhé neděli v prosinci rozsvěcují příbuzní i přátelé zemřelých dětí v 19h svíčky v oknech.  Zatímco svíčky v jedné časové zóně uhasínají, rozsvěcují se v dalších, takže světem probíhá světelná vlna, která obejme celou zemi. 
Světlem se také chceme nechat oslovit při našem setkání a připojujeme se tak k výzvě Zapalme svíčku organizace Dlouhé cesty.

Při bohoslužbě bychom mohli použít fotografii vašeho zemřelého dítěte, pokud nám ji zašlete v elektronické podobě (na adresu dcr@bcb.cz). Můžete fotografii s sebou i přinést. Není to však podmínkou účasti na tomto setkání. Svíčky budou při bohoslužbě k dispozici.
Je možné zveřejnit jméno i na seznamu dětí, ten bude během akce vystaven. Nově můžete jméno s daty narození a úmrtím dopsat přímo na místě.

Nově díky Modré pomněnce bude zajištěn internetový přenos akce na www.modrapomnenka.cz 

Ke stažení: 2017.2-1.jpg, 4 MB; Pozv.SSS17.pub, 5 MB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010