Hlavní menu:

07.11.2019, kategorie: Ohlasy akcí

Shodneme se - neshodneme ve víře?

sál Děkanství u sv. Mikuláše, U Černé věže 4, vchod blíže Kněžské ul., České Budějovice

Postoj ke křesťanské víře a její prožívání je jednak velmi osobní věc, jednak je to v manželství něco, co může a nemusí být u obou stejné ani podobné. Dnes se mnohdy stává, že se v manželství  setkají takřka dva světy: svět věřícího křesťana se světem někoho, do jehož života (zatím) křesťanství vůbec nevstoupilo nebo je známo jen z dávných vzpomínek. Ale i tam, kde jsou oba křesťany, sdílející stejnou víru, nebývá její prožívání u obou stejné. Chceme se tedy zamýšlet nad tím, co dělat a co nedělat, aby ani různost ve víře a jejím prožívání manželství nerozdělovala, aby různost spíš obohacovala a aby si samozřejmě ani v této věci manželé neubližovali.  Nepůjde jen o přednášku, ale o "společnou práci", tedy o sdílení zkušeností a vyjasnění nejasných otázek, které v manželském vztahu, v prožívání víry a při výchově dětí vznikají.
Je to téma, které se netýká ale jen vztahu manželství, může se objevit ve vztazích mezi generacemi, být aktuální i pro dva, kteří chtějí uzavřít sňatek. 
Pozváni jsou tedy především manželé (páry i jednotlivci), ale i partneři, kteří uvažují o svatbě, rodiče, kterým dělají starost děti i velké děti, kterým dělají starost rodiče. V programu bude přednáška, práce ve skupinkách, sdílení.

Ke stažení: shoda2.pdf, 278 kB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010