Hlavní menu:

12.10.2019, kategorie: Ohlasy akcí

Rodina a virtuální sítě

Malý sál Metropolu, České Budějovice, Senovážné náměstí
Rodina a virtuální sítě

Přednáška o rizicích virtuálního světa (fenomén chytrých telefonů, tabletů, počítačových her, sociálních sítí - zejména Facebooku atd.) určený pedagogům, zodpovědným rodičům a uživatelům Internetu obecně.
Jejím cílem je seznámit posluchače s postupy, jak bojovat s jednotlivými formami kyberkriminality. Budou informováni o nejčastějších hrozbách, včetně nejnovějších fenoménů (zejména mobilní zařízení – smartphony a tablety) způsobem přijatelným pro začátečníky i pokročilé uživatele informačních technologií.
Zvláštní pozornost bude věnována problematice sociálních sítí a on-line počítačových her, které zažívají s nástupem dostupného mobilního internetu obrovský boom.

Ing. Petr Šmíd vystudoval ZČU v Plzni, obor Technická ekologie, doplňující pedagogické studium pro učitele odborných předmětů. Po pětileté kariéře středoškolského učitele, metodika prevence a výchovného poradce působil dva roky jako realizátor a lektor primární prevence a další odborný pracovník nízkoprahového zařízení pro děti a mládež. Od roku 2013 ředitel Portus Prachatice, o.p.s., které zřizuje 4 sociální služby (2x NZDM, Krizové centrum, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi) a 2 doprovodné služby (Rodinné centrum, primární prevence). Lektor konferencí a akreditovaných seminářů cílených na oblast kyberkriminality.


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010