Hlavní menu:

14.02.2020, kategorie: Ohlasy akcí

Pouť ke sv. Valentinu na Vyšehradě v Praze

Bazilika sv. Petra a Pavla na Vyšehradě a prostory Vyšehradské kolegiátní kapituly
Pouť ke sv. Valentinu na Vyšehradě v Praze

Tradiční program, který od roku 2009 připravuje PS – Centrum pro rodinu ve spolupráci s Vyšehradskou kapitulou, se stala Pouť ke sv. Valentinu, letos proběhne po jedenácté.

Poutní bohoslužby okolo svátku sv. Valentina se v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě pořádaly už v době barokní. Impulzem pro obnovení dávné tradice se stal nález monstrancového relikviáře, který podle autentiky ukrývá ostatky sv. Valentina. Od roku 2003 jsou při poutní bohoslužbě opět každoročně vystavené. Pouť pro snoubence se k oslavě patrona manželů a zamilovaných připojila v roce 2009. Její součástí se stala dopolední duchovní obnova pro snoubenecké páry.

Pouť ke sv. Valentinu má dvě části: Valentinské zastavení pro snoubence a pro ty, kdo uvažují o manželství, v prostorách Vyšehradské kolegiátní kapituly. Kapacita je omezená, proto je potřeba se přihlásit, viz http://www.apha.cz/cpr-valentin-aktualni-nabidka. Průvodcem mladých párů je Mons. Aleš Opatrný, který připravuje duchovní obnovu cílenou k těm, kdo spolu chodí.

Poutní bohoslužbu, která se koná od 15.30, bude letos celebrovat P. Ing. Michal Němeček. Zváni jsou nejen snoubenci, ale všichni, kdo chtějí děkovat za dar lásky a prosit o prohloubení lásky v rodinách, všichni, komu leží na srdci budoucnost manželství a rodiny v naší zemi.

 

Ke stažení: Plakat-CPR-2020-page-001-1.jpg, 238 kB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010