Hlavní menu:

16.09.2016, kategorie: Ohlasy akcí

Diecézní pouť "Aby byla srdce milá"

Nové Hrady

Po celá léta byla první říjnová sobota v naší Českobudějovické diecézi vyhrazena Diecézní katechetické pouti. Její ohlas rostl, počet účastníků stoupal, v posledních letech to nebyla jen záležitost katechetek a několika dětí. Účastnilo se jí i mnoho dospělých, ať už to byli prarodiče nebo dokonce rodiče doprovázející děti, nebo stále víc kněží, kterým leží na srdci budoucnost. Cílem prvních říjnových sobot bylo to, aby děti mohly dostat nejen nové impulzy v zajímavě připraveném programu katechetického střediska, ale především zažít širší společenství církve s Bohem ve velkém setkání věřících.
            Velký zájem o Diecézní katechetickou pouť i pastorační praxe v dalších diecézích pak vedly logicky k uvažování nad tím, jak odpovědět na aktuální situaci a nabídnout vhodný program pro všechny věkové kategorie naší diecéze. Všechna pastorační střediska spojila svá úsilí a připravila bohatý program pro děti, mládež a dospělé, staré i mladé.
            Z iniciativy biskupa Vlastimila se tak letos poprvé koná 1.řijna 2016 celodiecézní pouť v Nových Hradech u Českých Budějovic. Není to v Roce milosrdenství volba náhodná, protože zde žije klášter Božího milosrdenství a nedaleko najdeme také bránu Božího milosrdenství na Dobré Vodě. Otec biskup vyhlásil pro účastníky celodiecézní poutě plnomocné odpustky za obvyklých podmínek.
         A na jaký program se během dne můžeme těšit? Začněme od dětí. Na ty čeká celkem 12 stanovišť zajímavé hry, jejíž téma se bude objevovat v průběhu celého dne. Pro dospělé jsou v zámku připravené dvě přednášky s aktuálními tématy, a to od Mons. Aleše Opatrného a doc. Tomáše Machuly. Dále je možné využít nabídku města Nové Hrady, které s námi na organizaci poutě spolupracuje, a zúčastnit se komentované prohlídky místních pamětihodností nebo se setkat s  členy mnoha řeholních řádů a domů, jejich terciářů, hnutí, modlitebních skupin, aktivních v naší diecézi. Kromě toho je příležitost po celý den přistoupit ke svátosti smíření v kostele Božího milosrdenství, připojit se k hodince Božího milosrdenství. Odpolední pohádka od Víťi Marčíka zaujme každý věk. Pouť vyvrcholí pontifikální mší svatou s otcem biskupem Vlastimilem na louce za zámkem za hudebního doprovodu sboru z Borovan, žesťového kvintetu a kláves pod vedením Karla Ochozky.
        Někteří z vás určitě měli v plánu, že na říjnovou pouť pojedou, už dávno. Doufáme, že vy, kteří informaci o pouti čtete jako úplnou novinku, neodoláte nejen pro skvělou nabídku, ale i proto, že o svou víru je třeba pečovat a pouť je léty osvědčený způsob ve společném posílení s bratry a sestrami.
                        Na setkání s vámi se těší všechna pastorační centra.                                      –ap-

Ke stažení: Plakat-Aby-byla-srdce-mila-DEFINITIVNI.jpg, 800 kB; Vecer-mladych-v-NH_1.jpg, 917 kB; brozura-final..pdf, 414 kB


© Design, redakční systém: Webdesignum.cz 2008 - 2010